הוועדות העליונות למינוי פרופסורים

הסמכות להעניק תארי פרופסורה מוקנית רק לחלק מהמוסדות להשכלה גבוהה בישראל. מינוי חברי סגל לתואר פרופסור בשאר המוסדות טעונה אישור של המל”ג. הדבר נעשה באמצעות חמש ועדות העליונות למינוי פרופסורים.

 

ב- 8.7.2014 אישרה  המל”ג  את הרכבן של חמש ועדות עליונות בתחומים שיפורטו. הוועדות העליונות למינוי פרופסורים פועלות בהתאם לסדרי הנוהל לעבודת הוועדות העליונות למינוי פרופסורים, והקריטריונים להגשת בקשות למינוי פרופסורים.

הרכבן של הוועדות גובש לאחר תהליך התייעצות עם כלל המוסדות להשכלה גבוהה מתוך כוונה להבטיח איזון וייצוג מוסדי, דיסציפלינרי ומגדרי. חברי הוועדות הינם פרופסורים מן המניין בעלי מוניטין אקדמי וניסיון בוועדות לקידום פרופסורים, אשר מילאו בעבר תפקיד ניהולי אקדמי. יו”ר הוועדה הינו מי שמילא בעבר תפקיד ניהולי אקדמי בכיר: דיקן/רקטור/סנל”א/מנל”א/נשיא וכיהן כיו”ר/חבר ועדת מינויים פקולטטית/מוסדית

למידע נוסף בנוגע להסמכה להענקת תואר פרופסור

 

להלן פירוט הוועדות:

הוועדה בתחום מדעי החברה, ניהול ומשפטים

יו”ר הוועדה: פרופ’ גבריאלה שלו, הקריה האקדמית אונו (משפטים).

מ”מ יו”ר הוועדה: פרופ’ שושנה אנילי, אוניברסיטת תל אביב (חקר ביצועים, הפקולטה לניהול)

חברי הוועדה:

  • פרופ’ שושנה אנילי, אוניברסיטת תל אביב (חקר ביצועים, הפקולטה לניהול)
  • פרופ’ אריה נדלר, אוניברסיטת תל אביב (פסיכולוגיה)
  • פרופ’ מירי כהן, אוניברסיטת חיפה (ביה”ס לעבודה סוציאלית)
  • פרופ’ עקיבא כהן, המכללה האקדמית עמק יזרעאל (תקשורת)
  • פרופ’ בן-דוד ניסים, המכללה האקדמית עמק יזרעאל (כלכלה)
  • פרופ’ מולי להד, המכללה האקדמית תל-חי (פסיכולוגיה וחינוך, דרמה -תרפיה)
  • פרופ’ עמיקם נחמני, המכללה האקדמית תל אביב-יפו (מדעי המדינה)
  • פרופ’ גדעון פישמן, אוניברסיטת חיפה (סוציולוגיה וקרימינולוגיה)

מרכזת הוועדה: גב’ שרי אנגלנדר Sherry@che.org.il 02-5094432

תאריכי הישיבות:
17.11.14 || 25.1.15 || 2.4.15 || 7.6.15 || 3.9.15 || 25.11.15  || 3.2.16  || 6.4.16  || 29.6.16  || 19.9.16 || 6.12.16 || 15.2.17 || 26.4.17 || 11.6.17 || 22.04.18 || 24.06.18

לאישורי הדרגות

הוועדה בתחום מדעי הרוח והאמנויות

יו”ר הוועדה:פרופ’ יהודה פרידלנדר, אוניברסיטת בר אילן (ספרות עם ישראל וספרות משווה)

מ”מ יו”ר הוועדה: פרופ’ יואב גלבר, המרכז הבינתחומי הרצליה (חקר הציונות).

חברי הוועדה:

  • פרופ’ רוזלין קורן, אוניברסיטת בר אילן (תרבות צרפת)
  • פרופ’ מנחם צור,האקדמיה למוזיקה ירושלים (מוזיקה)
  • פרופ’ חיים גורן, המכללה האקדמית תל חי (גיאוגרפיה פוליטית)
  • פרופ’ תמר אלכסנדר, מכללה אקדמית אחוה (ספרות עברית)
  • פרופ’ לארי אברמסון, שנקר – הנדסה. עיצוב. אמנות. (אמנות ויצירה).
  • פרופ’ אביגדור שנאן, האוניברסיטה העברית (ספרות עברית)
  • פרופ’ יצחק רייטר, המכללה האקדמית אשקלון (לימודי המזרח התיכון וארץ ישראל ולימודי האסלאם)

מרכזת הוועדה: גב’ בתיה הקלמן Batya@che.org.il 02-5094446

תאריכי הישיבות:
17.11.14 || 13.1.15 || 17.2.15 || 2.6.15  || 11.8.15 || 3.11.15 || 26.1.16 || 10.5.16 || 12.7.16 || 1.11.16 || 31.1.17 || 1.3.17|| 7.8.17 || 24.12.17 || 30.04.18 || 04.06.18

 

לאישורי הדרגות

הוועדה בתחום חינוך והוראה

יו”ר הוועדה: פרופ’ יוסי מניס, אוניברסיטת בר אילן (הוראת המדעים).

מ”מ יו”ר הוועדה – פרופ’ נעמה צבר בן יהושע

חברי הוועדה:

  • פרופ’ יזהר אופלטקה, אוניברסיטת תל אביב, הוגש ע”י מכללת גורדון (מדיניות ומנהל חינוך)
  • פרופ’ רבקה איזיקוביץ’, אוניברסיטת חיפה (מדיניות ומנהיגות בחינוך)
  • פרופ’ נעמה צבר בן יהושע, המכללה האקדמית אחוה (חינוך יהודי)
  • פרופ’ איסמעיל אבו סעד, אוניברסיטת בן גוריון בנגב (מדיניות ומנהל חינוך)
  • פרופ’ עירית קופפרברג, מכללת לוינסקי לחינוך (חינוך)
  • פרופ’ ג’ודי אורבך, אוניברסיטת בן גוריון (חינוך)
  • פרופ’ נאוה בן צבי, האוניברסיטה העברית (אמריטה) (הוראת המדעים- כימיה)

מרכזת הוועדה: הגב’ אפרת שגיא Efrat@che.org.il 02-5094442

תאריכי הישיבות:
17.11.14 || 06.01.15 || 08.03.15 || 02.07.15 || 20.09.15 || 19.11.15 || 24.01.16 || 31.03.16 || 14.07.16 || 21.08.16 || 03.11.16 || 02.02.16 || 23.04.17 || 12.07.17 || 24.12.17 || 08.03.18 || 07.05.18 || 05.07.18

לאישורי הדרגות

 

הוועדה בתחום מדעים מדויקים והנדסה

יו”ר הוועדה: פרופ’ דני לויתן, אוניברסיטת תל-אביב (אמריטוס) (מתמטיקה)

מ”מ יו”ר הוועדה: פרופ’ אהוד הימן, אוניברסיטת ת”א (הנדסת חשמל)

חברי הוועדה:

  • פרופ’ חנה דודיוק, שנקר – הנדסה. עיצוב. אמנות. (הנדסת פלסטיקה)
  • פרופ’ שלומי דולב, אוניברסיטת בן-גוריון בנגב (מדעי המחשב)
  • פרופ’ עלי מרצבך, אוניברסיטת בר אילן, (מתמטיקה)
  • פרופ’ עדנה שכטמן, אוניברסיטת בן גוריון (הנדסת תעשיה וניהול)
  • פרופ’ מנחם שטיינר, המרכז האקדמי לב (מתמטיקה)
  • פרופ’ יהודית גל-עזר, האוניברסיטה הפתוחה (מדעי המחשב)
  • פרופ’ ליאוניד אוסטר, המכללה האקדמית להנדסה סמי שמעון (פיזיקה)

מרכזת הוועדה: גב’ ג’סיקה סטרוויס jessicas@che.org.il 02-5094440

תאריכי ישיבות:
17.11.14 || 25.02.15 || 06.05.15 || 11.08.15 || 24.11.15 || 07.02.16 || 08.05.16 || 08.08.16 || 13.11.16|| 05.02.17|| 29.05.17 || 24.12.17 || 25.03.18 || 13.05.18 || 28.10.18

לאישורי הדרגות

 

הוועדה בתחום מדעי החיים, רפואה ובריאות

יו”ר הוועדה: פרופ’ ורדה רוטר, מכון ויצמן למדע (ביולוגיה).

מ”מ יו”ר הוועדה: פרופ’ גל ריכטר-לוין, אוניברסיטת חיפה (נוירוביולוגיה)

חברי הוועדה:

  • פרופ’ נעמי כץ, הקריה האקדמית אונו (ריפוי בעיסוק)
  • פרופ’ דורית רביד, אוניברסיטת תל אביב (הפרעות בתקשורת)
  • פרופ’ אטה ליבנה, אוניברסיטת בן גוריון בנגב (מדעי הבריאות)
  • פרופ’ אליק הוניגמן, המכללה האקדמית הדסה (ביולוגיה מולקולרית)
  • פרופ’ ברוך מינקה, האוניברסיטה העברית (רפואה)
  • פרופ’ רחל אמיר, המכללה האקדמית תל חי (מדעי החיים)

מרכזת הוועדה: גב’ מעין גורמס-כהן Maayan@che.org.il 02-5094422

תאריכי הישיבות:
21.12.14 || 22.2.15 || 3.5.15 || 4.8.15 || 9.2.16 || 21.6.16 || 20.12.16 || 05.02.17 || 24.12.17 || 28.03.18 || 06.05.18

לאישורי הדרגות